Resort Český ráj
Navštivte nás na Facebooku, Resort Český ráj, trosky.euStránky v češtiněPages in EnglishSeiten auf DeutschStrony w języku polskim

Keltské opidum

SALVADOR DALÍ KONČÍ!!! K vidění pouze do konce listopadu!!!

CELOROČNÍ PROVOZ

Projekt výstavby Keltského opida je součástí Resortu Český ráj, v srdci Českého ráje a cca 2,5 km od národní kulturní památky hradu Trosky. Tato dvě místa jsou na sebe navázána i vizuálně. Stavba Keltského opida má historický kontext, neboť hrad Trosky samotný i s hradištěm Semín byly lokalitou, která v minulosti Kelty skutečně obývána byla. Nosným tématem budou výstavy a kulturní akce.

Objekt ve své finální podobě bude nabízet multifunkční využití se střelnicí 25 m a 100 m, ubytováním, fastfoodem, restaurací, konferenčním sálem pro 500 osob a vnitřní plochou pro pořádání kulturních akcí.

Otevírací doba

Úterý – Neděle10:00 – 17:00

* Expozice se uzavírají nejpozději v 17.30.

Vstupné

Základní390 Kč
Snížené *300 Kč
Rodinné 2+2900 Kč

* děti do 15 let, studenti do 26 let, senioři 65+

Prohlídky nejsou komentované. V případě zájmu o odbornou komentovanou prohlídku nutno tuto dohodnout předem a za úhradu. Vyhrazujeme si právo na změnu návštěvních hodin. Zákaz pořizování audio a video záznamů. Nutno dohodnout předem na recepci.

Prohlídky pro skupiny 15 osob a více nutno rezervovat čas prohlídky předem na tel. 724 140 000. Cena je 170 Kč/osoba.

Výstava Salvador Dalí

Salvador Dalí byl katalánský malíř, který se proslavil svými surrealistickými díly. Známými prvky z jeho děl jsou např. „rozteklé“ hodiny, sloni s extrémně dlouhými a hubenými nohami a vejce.

Znakem Salvadora Dalího byl napůl oholený knír. Na naší výstavě je dočasně ke shlédnutí cca 40 ks jeho děl.

„Jediný rozdíl mezi mnou a šílencem je v tom, že já nejsem šílenec!“

Výstava „Tajemství Českého ráje“ nadchne každého, koho nenechává chladným tajemství minerálů a polodrahokamů ukrytých v nitru země. Mimořádné jsou acháty Českého ráje, ze kterých je především soubor achátů od ŽELEZNICE u Jičína NEJUCELENĚJŠÍ sbírkou, jakou lze kde spatřit. Mnoho krásných exponátů sice ukrývají soukromé sbírky, ty ale nejsou veřejnosti přístupné. Na Semíně tak máte možnost shlédnout ukázky achátů ze všech našich nejznámějších nalezišť, jako jsou Levín, Kozákov, Doubravice, Frýdštejn, Morcínov, Rovně, Rašovka a mnohé další. Nejedná se přitom o jen tak ledajaké acháty – k vidění jsou i OPRAVDOVÉ UNIKÁTY, to už ale musí posoudit každý sám. Vedle Českého ráje jsou pak vystaveny i ukázky achátů a minerálů z Krušných hor či z moravských nalezišť.

No, a aby toho nebylo málo, v sousedním ještě větším sále je k vidění sbírka opět především achátů z nejznámějších nalezišť CELÉHO SVĚTA, jako je Brazílie, Mexiko, Argentina, Polsko, Německo, Botswana a další. Bez nadsázky NEJVĚTŠÍ vystavenou sbírkou NA SVĚTĚ v současnosti, je ale soubor achátů z nových nalezišť v MAROKU. Ty zároveň patří i k těm nejkrásnějším jaké lze spatřit a tak je opravdu na co koukat. Skvělý pohled zaručuje i kvalitní provedení výstavních vitrín, které jsou celé potažené černým sametem, aby v nich precizně osvětlené kameny doslova zářily nejživějšími barvami.

Celkem je vystaveno VÍCE NEŽ 2600 KAMENŮ.

Z dob našich prababiček
Výstava nádobí, skla a lidové keramiky našich předků

Zastavte se v dnešní uspěchané době a vžijte se do doby našich prababiček, kdy čas plynul mnohem klidněji.

Na území dnešních severních Čech byla častým zdrojem obživy výroba nejenom užitné keramiky, porcelánu a skleněných výrobků potřebných do kuchyně, ale dostatek času byl třeba i na výrobu skleněných dárkových předmětů.

Například minerální vody si lidé mohli koupit v ručně vyráběných keramických lahvích a z romantických výletů do nejkrásnějších míst v přírodě si turisté jako upomínku vozili ručně malované pohárky z barevného skla. Ještě dříve se v zámožnějších domácnostech používalo cínové nádobí a k rozmachu výroby zeleného lesního skla došlo již od středověku.

Výstava Z dob našich prababiček vám umožní přenést se v duchu do dávných i nedávných dob a představit si, jaké to bylo, když ještě byl dostatek času a chuti na ruční práce a nevyráběli vše roboti.

Český ráj - přírodní klenot ve fotoobrazech

Název Český ráj  - to není jen pouhá slovní hříčka - je to výstižné pojmenování úchvatné krajiny, která se řadí k těm nejkrásnějším na světě.

Výstava Český ráj - přírodní klenot ve foto obrazech Zdeňka Patzelta je inspirací pro návštěvu skalních vyhlídek při západech slunce, stejně jako při východech slunce nad krajinou zalitou ranní mlhou.

Ráno z Mariánské vyhlídky Foto Zdeněk Patzelt

Petr Štrojsa – naturalistická malba

Romanticky realistická malba, je v dnešní době tak trochu přehlížena i díky moderní digitální době, kdy umělci hledají pořád něco nového a zapomínají co je kolem nás. Obzvláště umění naturalistické, není moc oblíbené. Hlavní důvod je ten, že je pro malíře obzvláště náročné, kde je potřeba hodně trpělivosti. Práce naturalistickým způsobem na obrazu většího formátu může trvat i 2 roky čisté práce. Málokterý malíř se pustí v dnešní době do takto náročného způsobu malby.

Malíř, rodilý Turnovák z obce Mašov, věku narozen 1957 a jehož díla můžete zde spatřit, studoval v roce 1981-1985 u prof. J. Pýchy v Mladé Boleslavi, u kterého získal základy pro realistickou malbu. Převážná část zkušeností tohoto druhu umění jak v krajinářské nebo figurální tvorbě, získal mnohaletým studiem a kopírováním starých mistrů 19 století. Např., Adolf Kosárek, Bedřich Havránek, Julius Mařák, Ivan Šiškin, Ilja Repin, Ivan Ajvazovskij atd.

Právě díky mnohaletým studiem maleb starých mistrů, je schopen s neuvěřitelnou věrností, na zakázku zhotovit věrné kopie různých malířských děl, s krajinářským nebo figurálním námětem.

0
oceneni-penzion-trosky ocenění penzion roku 2010 Zařízení patří mezi TOP 10 zařízení dlehodnocení návštěvníků v anketě Penzion roku 2012 Zařízení získalo ocenění 2. Nejlepší penzion roku 2013 v Libereckém kraji v anketě Penzion roku 2013 Penzion roku 2013 s nejlepším poměrem cena / nabízené služby  v anketě penzion roku 2013 logo Asociace hotelů a restaurací České republiky
ilustrační foto Sdílejte tuto stránku na svém profilu Copyright 2011-2022 (c) Trosky