Resort Český ráj
Apartmány a vícelůžkové pokoje
Navštivte nás na Facebooku, Resort Český ráj, trosky.euStránky v češtiněPages in EnglishSeiten auf DeutschStrony w języku polskim

Keltské opidum - OTEVÍRÁME JIŽ V SOBOTU 22. 2. 2020

TROSKOVICE HRADIŠTĚ SEMÍN

Úvodem

Projekt výstavby Keltského opida je součástí Resortu Český ráj, v srdci Českého ráje a cca 2,5 km od národní kulturní památky hradu Trosky. Tato dvě místa jsou na sebe navázána i vizuálně. Stavba Keltského opida má historický kontext, neboť hrad Trosky samotný i s hradištěm Semín byly lokalitou, která v minulosti Kelty skutečně obývána byla. Nosným tématem budou výstavy a kulturní akce.

Objekt ve své finální podobě bude nabízet multifunkční využití se střelnicí 25 m a 100 m, ubytováním, fastfoodem, restaurací, konferenčním sálem pro 500 osob a vnitřní plochou pro pořádání kulturních akcí.

Výstava Salvador Dalí

Tajemství Českého ráje - výstava achátů a polodrahokamů - od 22. 2. 2020

Před stovkami miliónů let se v sopečných horninách Českého ráje zrodilo pravé přírodní bohatství. Zdejší acháty dnes patří k nejkrásnějším na světě, stejně jako ametysty, křišťály, záhnědy a jaspisy.

V potocích se ukrývají české granáty, v čedičových horninách se zeleně třpytí olivíny, permské sedimenty vydávají zkamenělá tajemství dávných lesů. Jedinečná výstava Tajemství Českého ráje vše odhaluje na jednom místě.

Většina exponátů byla nalezena na polích a v lomech, kde se je tak sběratelům podařilo zachránit před zničením. Vedle ukázek z Českého ráje jsou vystaveny též ukázky achátů a minerálů z celého světa, zejména nejkrásnější evropská sbírka achátů z Maroka.

Z dob našich prababiček - od 22. 2. 2020
Výstava nádobí, skla a lidové keramiky našich předků

Zastavte se v dnešní uspěchané době a vžijte se do doby našich prababiček, kdy čas plynul mnohem klidněji.

Na území dnešních severních Čech byla častým zdrojem obživy výroba nejenom užitné keramiky, porcelánu a skleněných výrobků potřebných do kuchyně, ale dostatek času byl třeba i na výrobu skleněných dárkových předmětů.

Například minerální vody si lidé mohli koupit v ručně vyráběných keramických lahvích a z romantických výletů do nejkrásnějších míst v přírodě si turisté jako upomínku vozili ručně malované pohárky z barevného skla. Ještě dříve se v zámožnějších domácnostech používalo cínové nádobí a k rozmachu výroby zeleného lesního skla došlo již od středověku.

Výstava Z dob našich prababiček vám umožní přenést se v duchu do dávných i nedávných dob a představit si, jaké to bylo, když ještě byl dostatek času a chuti na ruční práce a nevyráběli vše roboti.

Český ráj - přírodní klenot ve foto obrazech - od 22. 2. 2020

Název Český ráj  - to není jen pouhá slovní hříčka - je to výstižné pojmenování úchvatné krajiny, která se řadí k těm nejkrásnějším na světě.

Výstava Český ráj - přírodní klenot ve foto obrazech Zdeňka Patzelta je inspirací pro návštěvu skalních vyhlídek při západech slunce, stejně jako při východech slunce nad krajinou zalitou ranní mlhou.

Ráno z Mariánské vyhlídky Foto Zdeněk Patzelt
oceneni-penzion-trosky ocenění penzion roku 2010 Zařízení patří mezi TOP 10 zařízení dlehodnocení návštěvníků v anketě Penzion roku 2012 Zařízení získalo ocenění 2. Nejlepší penzion roku 2013 v Libereckém kraji v anketě Penzion roku 2013 Penzion roku 2013 s nejlepším poměrem cena / nabízené služby  v anketě penzion roku 2013 logo Asociace hotelů a restaurací České republiky logo Kudy z nudy
ilustrační foto Sdílejte tuto stránku na svém profilu Copyright 2011-2020 (c) Trosky